Hakkımızda

Var olduğumuz günden bu yana en büyük gayretimiz, altına imzamızı attığımız her işin Sefabey markasına yakışır nitelikte olmasını sağlamak ve aynı zamanda bize güvenen misafirlerimize, bu güvenin karşılığını layıkıyla verebilmek olmuştur.

Öncülerinden birisi olduğumuz Türk tatlıları ve lezzetleri alanında sizlere sunduğumuz her üründe göz ettiğimiz en önemli hedef ise bu tarihi lezzetlerin geçmişle olan bağını koparmadan, yeni yorumlar ve yeni tatlarla geleceğin lezzetlerini sunabilmek olacaktır.

Sefabey mutfağı; ortaya koyduğu yaklaşımla birlikte geleneksel usullerdeki lokumlardan modern mutfak anlayışına hitap eden lokumlara, Türk mutfağının değişmez tadı baklavadan pişmaniyeye ve Türk misafirperverliğinin simgesi Türk Kahvesinden özel aromalı çaylara kadar çok geniş bir ürün yelpazesini daima aynı özenle ve daima aynı kaliteyle hazırlayacaktır.

 

Hikâyemiz

Anadolu kültürünün en tatlı halidir lokum. Bazen kırk yıllık hatırla birlikte gelen bir kahvenin yareni, bazen de bir bayram ziyaretinin en lezzetli ikramıdır. Bizim olan, bizden olan ve bu topraklarda yetişen her nesle aktarılan bu tat, bir mirastır öte yandan; nesilden nesle, ustadan çırağa.

İlk anından son anına kadar özenle hazırlanır lokum. Ustaların her anında bir sanat aşkıyla hazırladıkları lokumlar, bir memleket mutfağında kahve dolu tepsinin üzerine de aynı özen ve heyecanla konulur.

Sözün özü, ustalık işidir lokum yapmak. Ali Muhiddin ustadan bu yana, bütün lokum ustaları kendi yorumlarıyla ayrı tatlar kazandırmışlardır. Sefabey, işte böylesine kıymetli bir Anadolu mirasının en güzel yorumlanmış halini sunar misafirlerine.

Sefabey; ustalardan öğrenip, hem bir sanat hem de bir zanaat anlayışıyla ustalara ustalık yapılan bir mutfağın, değerli misafirlerine açılan kapısıdır.